Élmények

Tihany

A Balaton – Közép- Európa legnagyobb sekély vizű tava – tektonikai süllyedésekkel keletkezett, mintegy 25 ezer évvel ezelőtt. Ebbe nyúlik be a Tihanyi- félsziget, amely a tavat két medencére osztja. A mediterrán táj markáns képét a vulkanikus erők évmilliókkal ezelőtt alakították ki, amelyről napjainkban a két óriási méretű kalderra tanúskodik.

Balatonfüred

Balatonfüred a Balaton északi partján, lankás dombok által körülölelt 13.500 lakosú kisváros. Az idegen utazó bárhogyan is közelíti meg Balatonfüredet – vasúton, országúton, vízen -, a városba érve azonnal megérzi a múlt és a jelen harmonikus ötvözetét. Először a földrajzi táj kelti fel érdeklődését: északról a szelíd hegyek, délről a tó öleli át a várost, mely évszázadok óta sugározza a fenséges pannon derűt.

Túrázás

Magyarország legszebb túraútvonalainak egyike a Tihanyi-félsziget legcsodálatosabb kilátóhelyein és legérdekesebb látnivalóin végigfutó körtúra. Az Ófaluból induló közepesen nehéz túra az idilli Belső-tó érintésével kúszik fel a legfontosabb gejzírkúpokra, majd a Gejzírmezőn keresztül a félsziget nyugati részén lévő legmagasabb csúcsaira felkapaszkodva, végig pazar kilátást nyújtva a Külső-tó mellett ér vissza a faluba.

Kerékpározás

A Balatonfüred – Tihany kerékpártúra hossza 21 Km. Az útvonal szintemelkedése 150 m, szintideje 2 Óra, nehézsége Könnyű (Családi). Az útvonal Magyarország területén található. A Balaton Bike Fest kerékpáros túrája. A 21 km -es túra kifejezetten a családoknak, bámészkodóknak szól, valamint nyeregbe pattanhatnak a versenyzők családtagjai, hogy belekóstoljanak ebbe a gyönyörű sportba.

Levendula

1920-as évek közepén Bittera Gyula –korának neves gyógynövényszakértője- telepítette Magyarországon az első levendula ültetvényt, egyenesen Franciaországból hozott szaporítóanyaggal. Addig az országban csak a középkori kolostorkertekből volt ismert a levendula. Ez volt az első ipari célú nagy levendulaültetvény telepítés. A tihanyi apátságtól bérelt egy területet, azon próbálkozott meg francia mintára a levendulatermesztéssel.

Tihany Yacht Club - Naplementés SUP túra

Foglalható programok

Válogasson kedvére a helyi és környékbeli programlehetőségek közül. Önkiszolgáló módon akár le is foglalhatja vagy recepciós kollégáink segítségét is kérheti. Nézze meg most.

Programajánló

Tihany egész évben változatos programokkal, szórakoztató kulturális és izgalmas sporteseményekkel várja a látogatókat. Szállodánk leendő vendégei részére összeszedtünk néhányat ízelítő gyanánt.